Jak działamy?

 • 1

  FUNDACJA PRZYWOŁAJ UŚMIECH działa na terenie Zatora i okolic od 5 lat. Obejmuje opieką około 60 osób niepełnosprawnych, głównie dzieci.

  Założycielką i prezesem fundacji jest matka dziecka niepełnosprawnego. Jej osobiste doświadczenia w opiece i wychowaniu dziecka z niepełnosprawnością, stały się inspiracją do założenia fundacji.  

  Fundacja:   

  • zajmuje się bezpłatną kompleksową  rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych dzięki samodzielnie pisanym projektom,
  • zapewnia pomoc ich rodzinom i szeroko rozumiane wsparcie. Niesie pomoc rodzinom najbardziej jej potrzebującym, współpracując z lokalnymi instytucjami i ludźmi dobrej woli,
  • prowadzi przedszkole integracyjne, które jako jedyne w okolicy zapewnia fachową opiekę kilkunastu specjalistów, m. in. fizjoterapeuty, hipoterapeuty, logopedy, surdopedagoga, tyflopedagoga, oligofrenopedagoga, psychologa. Dzieci korzystają również z bezpłatnych zajęć integracji sensorycznej i terapii na basenie.

  Ponadto:

  • Organizujemy i uczestniczymy w różnych imprezach i akcjach charytatywnych, które mają na celu pozyskanie środków rzeczowych i finansowych: np. koncerty we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Zatorze, Koncert Noworoczny, mecz charytatywny w Palczowicach we współpracy z KARIBU – POLSKA, Aktywna Majówka, Noc Dinozaurów i inne.  
  • Organizujemy dla naszych podopiecznych imprezy okolicznościowe i plenerowe: Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Dzień Dziecka oraz wycieczki krajoznawczo – kulturalne.
  • Współpracujemy m.in. z Bankiem Żywności w Krakowie, Wielozadaniowym Zespołem Szkół w Zatorze, Gminą Zator, Starostwem w Oświęcimiu, Stowarzyszeniem Dać Szansę z Wadowic, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zatorze, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Oświęcimiu, motocyklistami z FREE Oświęcim, BIO-REH Oświęcim, Stajnią Grudki w Woźnikach.
  • Pomagamy indywidualnie rodzinom w pokonywaniu barier społecznych i technicznych (np. zbieranie odzieży, pomoc w transporcie do lekarza, załatwianiu codziennych formalności, przekazywanie żywności).

   

  Fundusze na naszą działalność pozyskujemy przez samodzielnie pisanie projektów, od prywatnych darczyńców oraz firm, które nas wspierają, za co bardzo dziękujemy.

  Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dzieci niepełnosprawne nie doświadczały gorzkiego smaku nietolerancji i ograniczeń, aby ich rodzice nie czuli się zagubieni.

  Poszukujemy ludzi, którzy się do nas przyłączą i nam w tym pomogą.