„ROGATE RANCZO” – Zabierzów – czerwiec 2012 (wycieczka zorganizowana z projektu PCPR)

08 lutego, 2017

robate ranczo25.06. 2012 –  wycieczka w ramach projektu PCPR do Zabierzowa na „Rogate Ranczo” dla dzieci i młodzieży z fundacji „Przywołaj Uśmiech”.

Wcześniej w ramach ogłoszonych zadań przez PCPR w Oświęcimiu napisałyśmy wspólnie z panią Haliną Cieślica Boba projekt na dofinansowanie wycieczek dla naszej fundacji. Projekt został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy dofinansowanie do 3 wycieczek.

Jedną z nich była wycieczka do Zabierzowa. W wycieczce brały udział dzieci i młodzież z fundacji z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności wraz z chętnym rodzeństwem i rodzicami.

Podczas pobytu w „Rogatym Ranczu” uczestnicy oglądali zwierzęta, mieli możliwość zabawy na placu zabaw, uczestniczyli w warsztatach plastycznych,podczas których wykonywali prace grupowe. Wszyscy siedząc w wigwamie słuchali opowieści na temat życia Indian ich zwyczajów. Potem uczestniczyliśmy w indiańskich konkurencjach np. strzelanie z łuku, rzuty lassem.

”MAFELKA” – kraina zabaw w Trzebini – maj 2012MUZEUM CHLEBA – Radzionków – SIERPIEŃ 2012 (wycieczka zorganizowana z projektu PCPR)