-
Naszymi Podopiecznymi są dzieci i młodzież a także osoby dorosłe niepełnosprawne z powiatu: oświęcimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego.
Obejmujemy opieką ponad 50 osób w różnym wieku. Wspieramy podopiecznych.
Naszymi podopiecznymi są również dzieci z przedszkola z oddziałem integracyjnym „Szczęśliwy Karpik” w Łowiczkach, prowadzonym przez fundację.
Wycieczki:
- 25.06.2012r. – wycieczka w ramach projektu PCPR do Zabierzowa na „Rogate Ranczo” dla dzieci i młodzieży z fundacji „Przywołaj Uśmiech”. Wcześniej w ramach ogłoszonych zadań przez PCPR w Oświęcimiu napisałyśmy wspólnie z panią Haliną Cieślica Boba projekt na dofinansowanie wycieczek dla naszej fundacji. Projekt został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy dofinansowanie do 3 wycieczek. Jedną z nich była wycieczka do Zabierzowa. W wycieczce brały udział dzieci i młodzież z fundacji z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności wraz z chętnym rodzeństwem i rodzicami. Podczas pobytu w „Rogatym Ranczu” uczestnicy oglądali zwierzęta, mieli możliwość zabawy na placu zabaw, uczestniczyli w warsztatach plastycznych podczas których wykonywali prace grupowe. Wszyscy siedząc w wigwamie słuchali opowieści na temat życia Indian ich zwyczajów. Potem uczestniczyliśmy w indiańskich konkurencjach np. strzelanie z łuku, rzuty lassem.
- Kolejna wycieczka w ramach projektu PCPR w Oświęcimiu odbyła się do teatru w Będzinie w dniu 15.09.2012r. Dzieciaki bardzo przeżywały pobyt w teatrze, tym bardziej, że dla części było to pierwsze zetknięcie z prawdziwym teatrem. Po spektaklu nasza grupa uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez aktorkę. Mogliśmy poznać całe zaplecze teatru i scenę od tej drugiej strony, dotknąć rekwizytów i dekoracji.
- Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie w dniu 22.08.2012 również była organizowana w ramach projektu PCPR- u w Oświęcimiu.
W muzeum dzieci miały 2 bloki zajęć:
- Historia chleba – kontynuacja tematu szkolnego „Od ziarenka do bochenka” oraz projekcja filmu „Chleb” – historia chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane, proces produkcji pieczywa;
– prelekcja o szacunku do chleba;
– samodzielne warsztaty z ciastem – formowanie plecionki;
– zwiedzanie muzeum z przewodnikiem;
– odbiór własnych wypieków. Smakowały jak nigdy wcześniej żadne bułeczki.
- Lekcja w dawnej klasie szkolnej historia nauczania – zwyczaje panujące przed laty w szkołach, dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje, przybory. Wszyscy siedzieli w dawnych drewnianych ławkach szkolnych;
– nauka pisania rysikiem na tabliczkach kamiennych;
– historia komputerów – poznawanie komputerów na rzeczywistych eksponatach