Jak działamy?

 • 1

  Fundacja „PRZYWOŁAJ UŚMIECH” działa na terenie Zatora i okolic od 5 lat. Obejmuje opieką ok. 60 osób niepełnosprawnych, głównie dzieci.

  Założycielką i prezesem fundacji jest matka dziecka niepełnosprawnego.  Jej osobiste doświadczenia w opiece i wychowaniu  dziecka chorego stały się inspiracją do założenia fundacji.  

  Fundacja:   

  • zajmuje się bezpłatną kompleksową  rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych dzięki samodzielnie pisanym projektom,
  • zapewnia pomoc ich rodzinom i szeroko rozumiane wsparcie. Niesie pomoc rodzinom najbardziej jej potrzebującym, współpracując z lokalnymi instytucjami  i ludźmi dobrej woli,
  • prowadzi przedszkole integracyjne , które jako jedyne w okolicy zapewnia fachową opiekę kilkunastu specjalistów, m. in. fizjoterapeuty, hipoterapeuty, logopedy, surdopedagoga, tyflopedagoga, psychologa; dzieci korzystają z bezpłatnych zajęć integracji sensorycznej i terapii na basenie;

  Ponadto:

  • Organizujemy i uczestniczymy w różnych imprezach i akcjach charytatywnych, które mają na celu pozyskanie środków rzeczowych i finansowych: np. koncerty  we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Zatorze, Koncert Noworoczny  ,mecz charytatywny  Palczowice we współpracy z KARIBU- POLSKA , Aktywna Majówka,  Noc Dinozaurów  i inne.  
  • Organizujemy dla naszych podopiecznych imprezy okolicznościowe i plenerowe: Andrzejki, Mikołajki, Wigilia ,Dzień Dziecka oraz  wycieczki krajoznawczo- kulturalne .
  • Współpracujemy in.  z Bankiem Żywności w Krakowie, Wielozadaniowym  Zespołem  Szkół w Zatorze, Gminą  Zator, Starostwem w Oświęcimiu, Stowarzyszeniem „Dać Szansę”z Wadowic,  OPS-em w Zatorze, PCPR-em w Oświęcimiu, PPP w Oświęcimiu, motocyklistami z FREE Oświęcim, BIO-REH Oświęcim, Stajnią Grudki w Woźnikach.
  • Pomagamy  indywidualnie  rodzinom  w pokonywaniu barier społecznych i technicznych( np. zbieranie odzieży, pomoc w transporcie do lekarza, załatwianiu codziennych formalności, przekazywanie żywności)

   

  Fundusze na naszą działalność pozyskujemy przez samodzielnie pisanie projektów, od prywatnych darczyńców oraz firm, które nas wspierają, za co bardzo dziękujemy.

  Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dzieci niepełnosprawne nie doświadczały gorzkiego smaku nietolerancji i ograniczeń, aby ich rodzice nie czuli się zagubieni.

  Poszukujemy ludzi, którzy się do nas przyłączą i nam w tym pomogą.