Projekt Akademia Sportu i Turystyki

Projekt stworzony w 2021 roku decyzją Zarządu Fundacji Przywołaj Uśmiech na wniosek Fundatora. Głównym zadaniem działalności Projektu Akademia Sportu i Turystyki jest propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży. Organizujemy integracyjne zajęcia sportowe i propagujemy sport wśród dzieci z niepełnosprawnościami.

Nasze cele to:
SZKOŁA PŁYWANIA

Instruktorzy z licencją PZN

Pływanie to nie tylko świetna  dyscyplina sportowa, ale także umiejętność, która jest przydatna w życiu. Wbrew pozorom nauka pływania nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto zdecydować się na zapisanie dziecka bądź siebie na zajęcia z wykwalifikowanym instruktorem. To nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale też możliwość nauki poprawnych technik pływackich. Zalety pływania bywają nie do przecenienia. Pływanie pełni rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną dzięki temu, że podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie. Aktywność w wodzie to idealna forma ruchu dla dzieci dorosłych i seniorów ponieważ nie obciąża stawów i ułatwia wykonywanie ćwiczeń przynoszących ból na sali gimnastycznej. Regularne pływanie wzmacnia odporność, kondycję i mięśnie kręgosłupa. Zwiększa gibkość, zwinność, wydolność serca i płuc, a także wpływa pozytywnie na nastrój.

Zajęcia z nauki pływania skierowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 

SZKOŁA NARCIARSTWA

Celem jest nauka dzieci samodzielnej i bezpiecznej jazdy na nartach. Umiejętność ta wpływa pozytywnie na koordynację ruchową, równowagę, sprawność fizyczną, a także rozwija obie półkule mózgu. Ponadto jest to świetna zabawa i pasja, którą można kontynuować w przyszłości.

 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA!!!

Kliknij i zobacz galerię